TECHNOLOGIE AKTIVNÍ IZOLACE

Je to tu zas: přechod z tepla do zimy. Je na čase popřemýšlet, jak se obléct na dobrodružství v přírodě s přihlédnutím k sezónnímu nepředvídatelnému počasí. Nebo se tím už snad nemusíme zabývat?

VYVINUTÁ PRO ZVLÁŠTNÍ JEDNOTKY. FUNGUJE.

Dosud probíhal pohyb venku asi takto: hýbete se, zahřejete se, zpotíte se, zastavíte se, začnete prochládat. My jsme se zaměřili na to, abychom se výše popsanému nepohodlí (a riziku), když se v zimě zpotíte, vyhnuli. Odborníci z Outdoor Research vytvořili sérii kolekcí, která tento začarovaný kruh řeší. Univerzální oblečení z řady Active Insulation vzniklo za použití materiálů Polartec® Alpha® a Alpha® Direct. Zásadní technologie, které se aktuálně přizpůsobují intenzitě vaší činnosti vám umožňují přidat na výkonu a při tom zůstat v suchu a pohodlí po celou dobu aktivity…. Aniž byste museli přidávat nebo ubírat vrstvy.

První verze prodyšné izolační vrstvy Polartec® Alpha® byla vyvinutá pro americké zvláštní jednotky. Vojáci potřebovali do chladných podmínek zateplení, které by bylo odolné vůči oděru, nebylo příliš objemné, fungovalo ve střídavém režimu stop-and-go a při propocení rychle schlo. Žádný voják se nechce pohybovat v zimě přes bojiště v nadité 800g bundě, v níž by se jedině přehřál, ani si nechce před nepřítelem odpárat rukávy. Za těchto okolností a s přihlédnutím k bojové výstroji a výzbroji nepřichází vrstvení do úvahy. Dobře vycvičený voják se nemůže vprostřed boje ani cvičení zastavit, aby si sundal bundu. Na tak důležitých pozicích je zapotřebí oblečení, které se přizpůsobí úrovni aktivity a okolním podmínkám. Pro nás běžné uživatele je pak dobré vědět, že technologie, které pomáhají vojákům v nepříznivých či proměnlivých podmínkách, mohou našim výpravám do přírody v podobném klimatu také prospět.

Jak to tedy funguje? Patentovaná vlákna s nízkou hustotou mezi tkanými vrstvami propustnými pro vzduch vytvářejí materiál, který účinněji reguluje teplo a odvádí vlhkost. Polartec Alpha® a nejnovější verze Alpha® Direct zvyšují jeho tepelnou adaptabilitu při různých druzích fyzické aktivity. Navzdory své nízké hmotnosti je překvapivě hřejivý a snadno sbalitelný. Alpha® Direct je měkký a příjemný na omak a jeho použitím odpadá potřeba další vnitřní vrstvy. Navíc je lépe prodyšný. Jinými slovy – bunda, kterou si vezmete na lezení po horách, bude také správnou volnou na běh v chladném ránu i jízdu na kole po městě.

Klimatické podmínky jsou zapeklité. Vrstvy ale složité být nemusejí. Polartec Alpha® naleznete ve třech nejoblíbenějších řadách oblečení:

Řada Deviator: oceněné oblečení s lehkou aktivní izolací dokonale vyvažuje zateplení a prodyšnost při vysoce namáhavých aktivitách.

Řada Ascendant: středně silná vrstva aktivní izolace, která umožňuje maximální volnost pohybu, je nezdolně odolná vůči povětrnostním vlivům a mimořádně prodyšná.

Bunda s kapucí Uberlayer: nejteplejší kousek v naší řadě Active Insulation, který se snadno vrství a funguje stylově při startech v ranním chladu, aerobních výlezech i ski touringu.

Nikdo není rád, když ho pot na těle chladí až příliš. Chcete se soustředit na pohyb a ne na to, že si potřebujete odložit další vrstvu oblečení. Chystáte-li se do přírody, sáhněte po rychleschnoucím, teplo regulujícím oblečení z Polartecu Alpha® a Alpha® Direct od značky Outdoor Research a na nepříjemné propocení zapomeňte.